ADRA

http://www.adra.cz

Kdo jsme

ADRA je mezinárodní humanitární organizace působící ve více než 120 zemích světa. ADRA už od roku 1956 pomáhá nejenom bezprostředně po katastrofách doma i v zahraničí, ale podporuje i dlouhodobé rozvojové programy, které mají za cíl pomoci ohroženým skupinám převzít kontrolu nad svými životy. ADRA pomáhá lidem bez rozdílu rasy, pohlaví, vyznání nebo náboženského přesvědčení.

ADRA Česká republika byla založena v roce 1992. Během dvou desetiletí své existence realizovala desítky humanitárních a rozvojových projektů v Evropě, Africe, Asii i např. na Haiti. V České republice ADRA realizuje vzdělávací program Prvák, jehož cílem je zvýšit informovanost dětí a mládeže o problematice rozvojových zemí a rozvojové spolupráce. Dále koordinuje dobrovolnická centra ve čtrnácti městech ČR, která se zaměřují na pomoc zdravotně postiženým a seniorům. V rámci humanitární organizace ADRA v ČR také působí psychosociální intervenční tým, který ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému pomáhá lidem zasaženým mimořádnou událostí.


ADRA v Ústí nad Labem
Den pro ADRu 2015


ADRA

Zdravotnické a kompenzační pomůcky
letáček ke stažení (neplatný)

Kontakt:
Radovan Loder +420 734 358 568, radovan.loder@seznam.cz

 adra_zidle_do_sprchy
Vycházkové
hole a berle

(25-30 Kč / měsíc )

Chodítka

(vratná záloha 100 Kč)
(60-150 Kč /měsíc)

Elektrické  polohovací
postele

(vratná záloha 4000 Kč)
(700 Kč / měsíc)

Servírovací stolek

 

(60 Kč / měsíc)

WC židle

(vratná záloha 200 Kč)
(200 Kč / měsíc)

 Židle do sprchy

(vratná záloha 100 kč)
(50 Kč / měsíc)

články v novinách

vaření pro potřebné 2010-2012

Fotografie


Historie ADRA ČR
V roce 1992 na základě vyzvání vedení Církve adventistů sedmého dne založil Rudolf Reitz Nadaci ADRA. Inspiraci pro vznik nadace hledal v zahraničí.

V ubytovně továrny firmy Motorlet si Rudolf Reitz našel jednu malou místnost o několika metrech čtverečních. To jemu a jeho asistence, paní Mirce Žaludové, muselo pro začátek stačit. ADRA měla před sebou spoustu užitečné práce a také prostor pro svůj vývoj.

Mezinárodní ADRA zpočátku považovala českou Adru za agenturu, která bude pouze přijímat pomoc ze zahraničí a následně ji doma rozdělovat. Pracovníci ADRA ČR však chtěli svou práci rozšířit, a proto se díky svým příznivcům a podporovatelům stala česká ADRA brzy organizací dárcovskou.

S narůstajícím počtem realizovaných programů a s potřebou reagovat na legislativní změny bylo v roce 1994 zaregistrováno i Občanské sdružení ADRA. ADRA ČR se tak zařadila po bok šestnácti poboček ADRA, které dary nejenom přijímají, ale i poskytují.

Pro podrobnější historii organizace ADRA klikněte zde.